Dzień Bitej Śmietany w grupie młodszej

W środę 5 stycznia świętowaliśmy w grupie maluszków Dzień Bitej Śmietany. To słodkie święto obchodzimy na cześć urodzin Aarona S. „Bunny” Lapina, który w 1948 roku wynalazł bitą śmietaną w sprayu, słynną Reddi-wip. Maluszki dowiedziały się jakie składniki są niezbędne do zrobienia bitej śmietany oraz jak należy to robić. Ponadto za pomocą pianki go golenia, kleju, kolorowy farbek i brokatu wykonywały mini dekoracyjne deserki z dodatkiem bezy. Dzieci wykonały również piękną pracę plastyczną w postaci pysznego kawałka tortu z bitą śmietaną. W tym dniu miały również okazję zjeść pyszne ciasto z bitą śmietaną upieczone specjalnie dla nich. Zza stolików słychać było wesołe rozmowy i pomruki zadowolonych dzieci. To był słodki i pyszny dzień.

Anna Nowak