Dzień Dinozaura

18 luty w grupie starszaków był dniem, w którym dzieci poznały historię dinozaurów- dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Oglądały prezentację, o dinozaurze, który opowiedział o swoich zwyczajach a potem przesłał prawdziwe pozdrowienia dla starszaków z Zabełkowa. To była ogromna niespodzianka i wyróżnienie dla dzieci gdyż nie spodziewały się tego, że dinozaur ich zna. Ponadto nasz kącik przyrodniczy zamienił się w prawdziwą krainę dinozaurów, która stanowić będzie teraz świetne miejsce dla zabawy. Dzieci miały okazję również podążać śladami prehistorycznych stworzeń zakładając wielkie „stopy dinozaura”. Braliśmy również udział w zabawach matematycznych przeliczając  dinozaury i układają z nich puzzle. Świetną zabawą była konkurencja między dziewczynkami i chłopakami gdzie dzięki prawdziwej dinozaurowej słomce dzieci miały dmuchać piórka do przeciwnej drużyny tak aby każda miała określony kolor. Za udział we wszystkich zabawach dzieci otrzymały nie tylko na pamiątkę maskę dinozaura ale również i dyplom znawcy dinozaurów. To był wspaniały zielony dzień pełen wrażeń i emocji.

Anna Nowak