Powietrze – Woda,

Ziemia – Ogień

O czterech żywiołach

Coś Ci powiem.

Do życia są niezbędne nam

Lecz dobrą radę Tobie dam

Korzystaj z nich rozważnie

I traktuj bardzo poważnie!

W 3 tygodniu marca wszystko kręciło się w grupie starszej wokół tematu „Cztery żywioły”. Każdego dnia poznawaliśmy inny żywioł, który za każdym razem zadziwiał nas swoją siłą i mocą. Dzieci każdy dzień rozpoczynały wsłuchaniem opowiadania o Matce Naturze, która miała czwórkę dzieci bo woda, ogień, ziemia oraz powietrze to rodzeństwo. Dowiedziały się między innymi tego, iż każdy żywioł jest ważny i potrzebnym, ale niesie ze sobą również i zagrożenie. Należy zatem czerpać korzyści z każdego żywiołu, ale zarazem o niego dbać. Poza zdobytą wiedzą, dzieci świetnie bawiły się przy przeprowadzonych eksperymentach , których każdego dnia było bardzo sporo. Dzieci poznały właściwości wody, ognia, powietrza i ziemi, i wykonując doświadczenia, za każdym razem szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego tak się dzieje..?”

Tydzień ten pokazał, że starszaki wprost przepadają za zabawami badawczymi.

Anna Nowak