Zielone inspiracje w grupie młodszej

Maluszki i średniaki z grupy młodszej wprost uwielbiają wszelkie zabawy sensoryczne i twórcze. Inspiracją do zabaw plastycznych przeprowadzonych wraz z dzieciakami w minionym tygodniu były wszelkie odcienie zieleni budzącej się do życia wiosną przyrody. Nasi milusińscy zamienili się w prawdziwych artystów, których dzieło zostało zainspirowane barwami przedwiośnia oraz muzyką klasyczną. Przed przystąpieniem do zabawy z farbami dzieci musiały samodzielnie z barw podstawowych: żółtej i niebieskiej uzyskać barwę zieloną. Mieszanie farb okazało się świetnym doświadczeniem podczas którego przedszkolaki miały okazję zaobserwować jak różnorodne proporcje poszczególnych kolorów wpływają na barwę finalną. Kiedy paleta do malowania była już gotowa przystąpiliśmy do działania. Za płótno posłużył nam tym razem celofan, który dostarczył przedszkolakom nowych doświadczeń plastycznych. Nasze zielone arcydzieło wzbogaciliśmy o białe elementy – przebiśniegi, pierwsze zwiastuny wiosny, które zaobserwowaliśmy podczas spaceru oraz ozdobione wg. naszego pomysłu motylki – cytrynki. Nasze dzieło można podziwiać w przedszkolnym korytarzu, nie można zaprzeczyć, iż nasi wychowankowie wykazali się ogromną kreatywnością i twórczością 🙂