Zdrowo jem, więcej wiem

Grupa starszaków brała udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”.  JegoGłównym celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Podczas zajęć projektowych dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowie, co należy jeść aby być zdrowym. Poszukali ukrytego cukru w produktach spożywczych. Odmierzali ilość cukru i soli w danym produkcie za pomocą łyżeczek. Zapoznały się z konsekwencjami jakie niesie nadmiar spożywanej soli i cukru. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatów promujących zdrowy styl życia oraz ilustracji przedstawiających zdrowe słodycze.

Marta Nawrocka