Zapasy na zimowe czasy – kiszenie ogórków i kapusty w grupie młodszej.

w drugim tygodniu października maluszki i średniaki z grupy młodszej rozmawiały na temat warzyw oraz przetworów jakie z nich możemy wykonać. W minioną środę grupę młodszą odwiedziła Pani Krysia Ciuberek – emerytowana już nauczycielka naszej placówki. Pani Krysia, której żywiołem jest kuchnia opowiedziała naszym przedszkolakom o przetworach, jakie wykonuje na zimę. Dzieciaki miały okazję skosztować kiszoną kapustę, ogórki oraz pyszny sok malinowy i miętowy. Z ogromną ciekawością oglądały słoiki zgromadzone w specjalnie na tą okazję zaaranżowanej w sali spiżarni. Dowiedziały się również jak kiedyś metodą tradycyjną kiszono kapustę. W drugiej części zajęć dzieci wraz z panią Krysia i panią Michasią samodzielnie zabrały się za kiszenie kapusty. Przedszkolaki tarły marchewkę, dosypywały soli, kminku oraz oczywiście samodzielnie ugniatały i deptały kapustę! Oczywiście była to najlepsza część całego procesu! Po kapuście przyszła pora na ogórki, które wkładaliśmy do słoików, dodawaliśmy chrzanu, czosnku i koperku. Teraz przyszło nam tylko czekać, aż nasze przetwory będą gotowe, a my będziemy mogli cieszyć się smakami lata podczas mroźnej zimy. Pani Krysi serdecznie dziękujemy za wizytę oraz wspaniałą lekcję kultury i tradycji, którą przekazała naszym najmłodszym. Życzymy wiele zdrowia oraz spokoju ducha.

Przedszkolaki z grupy młodszej wraz z panią Michasią.