Zajęcia otwarte w grupie młodszej

We wtorek 2 kwietnia rodzice dzieci z grupy młodszej mieli okazję uczestniczyć w zajęciach otwartych. Temat zajęć brzmiał: „Na wiejskim podwórku”. Dzieci rozpoczęły oczywiście od zaprezentowania rodzicom piosenki oraz wierszyka o tematyce wiosennej. Na początku przedszkolaki odgadywały zagadki o wiejskich zwierzętach wsparte prezentacją multimedialną, dzieliły nazwy na sylaby, segregowały ilustracje do odpowiednich grup ze względu na ilość sylab, natomiast dzieci starsze pochwaliły się również umiejętnością wysłuchiwania pierwszych głosek. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw w postaci naśladowania odgłosów zwierząt oraz zabawy z rodzicami z użyciem chusty animacyjnej Klanza . Podczas zajęć maluchy prezentowały umiejętności matematyczne: kontynuowały rytmy złożone z wiejskich zwierzątek. W zależności od wieku dzieci miały za zadanie dokończyć rytm składający się z 2, 3, 4 elementów. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. W trakcie zajęć wykorzystane zostały również zabawy muzyczno-ruchowe „Bumbumkowe poruszanki”, które sprawiają maluchom wiele radości i chętnie w nich uczestniczą. Zajęcia bardzo podobały się zarówno dzieciom jak i rodzicom, co znalazło odzwierciedlenie po przeprowadzeniu ewaluacji zajęć.