Zajęcia otwarte w grupie młodszej

19 kwietnia grupa młodsza zaprosiła swoich rodziców na zajęcia otwarte. Podczas spotkania maluszki i średniaki pochwaliły się swoimi umiejętnościami w zakresie czytania. W naszej placówce już od najmłodszych lat kształtujemy zainteresowanie książkami i czytaniem, tak też już w grupie młodszej prowadzone są zabawy z wykorzystaniem metody nauki czytania globalnego Glena Domana. Podczas zajęć przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności podczas wyszukiwania etykietek ze swoim imieniem na śladach stóp, następnie rozpoznawały pierwszą literę swojego imienia, oraz dopasowywały obrazki do podpisów na brzuszkach gąsienicy. Dzieci bawiły się również kostką z wyrazami do globalnego czytana i ilustracjami, dopasowując schemat sylabowy danego słowa do odpowiedniej figury na Tupu Tanie. Na zakończenie zajęć średniaki układały swoje imię skacząc na odpowiednie kwiaty z lierkami. Nasi najmłodsi swoimi umiejętnościami zaimponowali rodzicom, za co zostali nagrodzeni głośnymi pochwałami z ich strony. Każdy przedszkolak w nagrodę otrzymał również medal. Rodziom serdecznie dziękuję za przybycie oraz aktywny udział w zajęciach.

 

Wychowawczyni

Michaela Sigmund-Lasak