zajęcia otwarte w grupie młodszej

W środę 23 listopada w grupie młodszej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zajęcia były prowadzone w dwóch językach: niemieckim i polskim. Podczas zajęć dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz językowe. Tematem przewodnim zajęć były jednak zmysły: wzrok (zadaniem przedszkolaków było rozpoznanie i łowienie rybek wg. opisu), smak (dzieci sortowały zdrową oraz niezdrową żywność), słuch (zadaniem maluchów było dokładne wysłuchanie ilości zagranych przez nauczyciela dźwięków i wskazanie kartonika z odpowiednią cyfrą) oraz dotyk (dzieci bawiły się w niemiecką zabawę paluszkową). Przedszkolaki doskonaliły również swój słuch fonemowy dzieląc nazwy części ciała na sylaby, a wraz z rodzicami aktywnie brały udział w zabawie „lustro”. Czwórka dzieci po zajęciach zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez panią dyrektor. Oficjalnie witamy w naszej przedszkolnej społeczności oraz gratulujemy!