XIV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim

„Święta z kolędą- Weihnachten mit Weihnachtsliedern”, pod takim tytułem odbył się 13 grudnia w Centrum Kultury w Tworkowie 14. Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim. Wszystkich gości, licznych uczestników konkursu i ich opiekunów powitała dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, natomiast cały przegląd poprowadziła Sabina Ciuraszkiewicz. Organizowany przez Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki przegląd cieszy się niezmienną popularnością. Wzięły w nim udział zespoły wokalne, duety, soliści z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów oraz ze świetlic. Występy dzieci i młodzieży oceniało jury: Zuzanna Ortmans – muzykolog oraz Jan Goldman –   muzyk, opiekun chóru parafialnego. Jurorzy zgodnie chwalili bardzo dobre przygotowanie, a niejednokrotnie wyjątkowe zdolności młodych śpiewaków. Docenili także dobór repertuaru, który zawierał wiele ciekawych i mało znanych utworów świątecznych, zarówno polskich jak i niemieckich. Nasze przedszkole reprezentowały z grupy młodszej: Laura Bobrzik oraz Milena Studnic. Natomiast z grupy starszej wystąpiły Emilia Kupka i Nicola Chłapek, które otrzymały wyróżnienie i wystąpią podczas koncertu laureatów w styczniu, w przyszłym roku, podczas Koncertu Galowego „Kolędowanie przy żłóbku” w kościele parafialnym w Tworkowie.