Wyróżnieni w Konkursie Gwary Śląskiej

               Zdobyliśmy trzy wyróżnienia!

Konkurs Gwary Śląskiej, organizowany w Gminie Krzyżanowice od trzynastu lat, przebiegł w tym roku inaczej niż zwykle, bo w formule elektronicznej. Należało nagrać filmik z występem dziecka i przesłać wraz ze zdjęciem przez aplikację WhatsApp do 15 maja 2020r. Zgromadzone materiały konkursowe oceniało zdalnie jury: Pani dr Kornelia Lach, Pani Agnieszka Winiarczyk, Pani Maria Kostrzewa i Pani Sabina Ciuraszkiewicz.

Nasz Zespół Szkolno- Przedszkolny reprezentowały w kategorii przedszkola: Tatiana Wieder z grupy młodszej oraz Tomasz Semann i Tomasz Starostka z grupy starszej, a w kategorii szkoły podstawowe: Emilia Kupka z kl. I i Natalia Smołka z kl. VII.

Wyróżnienia za wspaniały występ, świetną gwarę i ciekawą interpretację swoich utworów zdobyły:

Tatiana Wieder z wierszem „Osioł bez taszy” w kat. przedszkola;

Emilia Kupka z kl. I z wierszem „Ślonsko bana” w kat. szkoły podst. kl. I – III;

Natalia Smołka z kl. VII z wierszem „Ślonski finansminister” w kat. szkoły podst. kl. IV-VIII.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci.

 

Dyrekcja i nauczyciele ZSP