Wycieczka do wioski indiańskiej

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę do wioski indiańskiej MATO w Tworkowie. Tego dnia mięliśmy okazję bliżej poznać kulturę Indian. Czekało na nas masę atrakcji i niesamowitych przeżyć. Mięliśmy okazję zobaczyć tipi, w których przymierzaliśmy tradycyjne nakrycia głowy, oglądaliśmy zabawki indiańskie oraz graliśmy na indiańskich instrumentach. Zobaczyliśmy także własnoręcznie wykonane sprzęty i misternie zdobione rękodzieło indiańskie zrobione z tradycyjnych surowców, którymi posługiwali się Indianie w dawnych czasach. Nie zabrakło więc skór, kości, kolców igłozwierza, piór i szklanych koralików, tradycyjne stroje, tomahawki, broń, lalki indiańskie, czy torebki. No ale zwiedzanie to nie wszystko! Tego dnia odwiedziliśmy również zagrodę danieli, karmiliśmy kozę i małe jagniątko. Próbowaliśmy także swoich sił w wielu indiańskich konkurencjach jak: strzelanie z łuku, rzut włócznią, wyścigi mustangów i tor przeszkód. U Indian nie istniało słowo pisane, a wszystkie historie, mity, wierzenia przekazywane były drogą ustną za pomocą legend i opowiadań. Wysłuchaliśmy więc indiańskiej legendy przy akompaniamencie indiańskiego fletu. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni ogromem wrażeń i z masą wspaniałych wspomnień. Zapraszamy na fotorelację:)