wizyta policjanta w przedszkolu/ bezpieczny na drodze

Drugi tydzień września upłynął pod hasłem „Bezpieczni na drodze”. W tym tygodniu dzieci poznały zasady bezpieczeństwa, znaki drogowe oraz zasady ruchu. 13 września naszą placówkę odwiedził przedstawiciel policji pan Dariusz Rubacki. Co roku w ramach tematu kompleksowego Bezpieczni na drodze przeprowadzana jest pogadanka z przedstawicielem policji nt zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu pieszym, rowerowym i samochodowym. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest jazda w foteliku z zapiętymi pasami oraz jak niebezpieczne jest samodzielne oddalanie się od domu. Oczywiście nasze przedszkolaki śpiewająco znały numery alarmowe oraz odpowiedziały na pytania dzielnicowego. Wybraliśmy się również na pobliskie skrzyżowanie, gdzie dzieci obserwowały natężenie ruchu ulicznego oraz miały okazję do praktycznego przećwiczenia poznanych zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.