Wizyta bibliotekarki w przedszkolu

W środowe, słoneczne przedpołudnie, 10 maja w ramach współpracy, popularyzacji książek i czytelnictwa nasze przedszkole odwiedziła Pani Iweta, bibliotekarka z Filii Bibliotecznej w Chałupkach. Krzewiąc zainteresowania czytelnicze wśród dzieci, Pani Iweta pokrótce przypomniała maluchom gdzie znajduje się biblioteka, czemu służy i jak z niej korzystać. Wychowankowie, którzy nie mieli jeszcze okazji odwiedzić tego wspaniałego miejsca, zostali serdecznie do niego zaproszeni. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom książki literatury dziecięcej, które można wypożyczyć w bibliotece. Po krótkiej rozmowie, nastąpiła długo wyczekiwana przez wszystkich chwila… głośnie czytanie! Młodzi słuchacze wysłuchały wiersza „Lokomotywa”. Następnie Pani przedstawiła dzieciom teatrzyk kukiełkowy pt.„Trzy świnki”. Kolejno dzieci wysłuchały teatrzyku papierowego Kamishibai pt. „O Panach Palcach” Autor: Julian Brudzewski. Dzieciom, tak bardzo, spodobała się ta metoda czytania, że poprosiły o więcej historii. Wysłuchały zatem jeszcze jednej opowieści pt. „Dwa ptaszki”. Na koniec spotkania, Pani Iweta wręczyła dzieciom cukierki oraz wizytówki, a dzieci w podziękowaniu nagrodziły ją gromkimi brawami.
Bardzo dziękujemy Pani bibliotekarce za piękną interpretację, zapraszamy do nas ponownie. Was drodzy Rodzice, zachęcamy do czytania dzieciom i odwiedzania biblioteki w Chałupkach. To wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu z pociechami.

Marta Nawrocka