Wiosna-Wielkanoc w grupie starszej

W przedostatnim tygodniu marca, dzieci z grupy starszej skupiały się na tematyce wiosennej. Oprócz pożegnania Marzanny i powitania Wiosny w kolejnych dniach poznały rodzaje wiosennych kwiatów. Opisywały ich wygląd, porównywały kształt, dzieliły ich nazwy na sylaby i głoski. Największą radością było jednak tworzenie dużych kwiatów- każde dziecko miało za zadanie wyciąć łodygę kwiatka dokładanie po śladzie. Głównym celem zadania było ćwiczenie poprawnego sposobu trzymania nożyczek oraz kształtowanie zdolności sprawnego wycinania. Na koniec zadanie, każde dziecko ozdobiło kwiat wg własnego pomysłu i przyczepiło go do łodygi. Stokrotki wyszły przepięknie i prezentowały się swoją wielkością naprawdę imponująco. W ostatnim dniu tygodnia piękna pogoda dopisywała tak bardzo, iż zajączek postanowił już zostawić nam słodką niespodziankę, którą znaleźliśmy podczas zabawy na placu zabaw. Dziękujemy Ci Zajączku!!!