Wiosenny Kącik w grupie starszej

„Świeci słoneczko jasne,
Wiosenny wieje wiatr,
Że aż przedszkolakom,
Chce się iść przez świat!!!”

Jeszcze tylko troszkę i powitamy upragnioną WIOSNĘ!!! Ta piękna, kolorowa, słoneczna pora roku sprawia, iż w naszych sercach i przedszkolu jest więcej kolorów, radości i słońca!!!
Już w pierwszych dniach marca w Sali starszaków pojawił się ZIELONY KĄCIKI PRZYRODY. Dzieci bardzo chętnie zasadziły cebulkę, różne rodzaje kwiatków oraz siały rzeżuchę oraz inne wiosenne roślinki. Podczas prac w kącikach przyrody dzieci dowiedziały się, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć, jakie są etapy sadzenia roślin oraz miały możliwość obserwowania jak kiełkują roślinki.
Podczas tych zajęć dzieci rozwijały wiedzę na temat przyrody i roślin, uczyły się dbania i odpowiedzialności za swoją pracę-wyhodowanie roślinki. Ponadto brały udział w wiosennych zabawach utrwalających literki oraz cyferki.

Anna Nowak