Wiosenny kącik przyrody w grupie młodszej

Marzec jest miesiącem, w którym w naszym przedszkolu intensywnie wypatrujemy już długo wyczekiwanej wiosny. Grupa młodsza w marcu nie tylko uczestniczyła w cyklach zajęć poświęconych budzącej się do życia przyrodzie ale przede wszystkim poszukiwaliśmy jej oznak wokół nas – obserwując pierwsze przebiśniegi i krokusy w przydomowych ogródkach, wypatrując pierwszych pączków na drzewach oraz nasłuchując śpiewu ptaków podczas spacerów. Aby poczuć wiosnę w naszej sali założyliśmy wspólnie wiosenny ogródek.  Maluszki z ochotą zmieniły się w ogrodników i żwawo zabrały się do przesadzania cebulek hiacyntów i żonkili. Zasadziliśmy również cebulkę na szczypior oraz zasialiśmy rzeżuchę, która za kilka dni wzbogaci nasze kanapki i moc witamin:) W naszym kąciku nadal ramach eksperymentu pielęgnujemy mini hodowlę fasoli. Każdy przedszkolak w swoim kubeczku (oczywiście ekologicznym, nie plastikowym!) 🙂 zasadził podczas Kolorowego Tygodnia kilka fasolek. Przez najbliższe tygodnie będziemy obserwować kiełkującą fasolę.  Nasz kącik przyrody jest piękną wiosenną ozdobą  sali, a my codziennie rano przychodząc do przedszkola z zaciekawieniem biegniemy bo zobaczyć jak nasze rośliny i kwiaty codziennie się zmieniają i pięknie rosną:)

Michaela Sigmund-Lasak