Wiosenny kącik przyrody – grupa młodsza

Marzec jest miesiącem, w którym w naszym przedszkolu intensywnie wypatrujemy już długo wyczekiwanej wiosny. Grupa młodsza w marcu nie tylko uczestniczyła w cyklach zajęć poświęconych budzącej się do życia przyrodzie ale przede wszystkim poszukiwaliśmy jej oznak wokół nas – obserwując pierwsze przebiśniegi i krokusy w przydomowych ogródkach, obserwując pączki drzew oraz nasłuchując śpiewu ptaków podczas spacerów. Aby poczuć wiosnę w naszej sali założyliśmy wspólnie wiosenny ogródek. Maluszki i średniaki z ochotą zmieniły się w ogrodników i żwawo zabrały się do przesadzania cebulek hiacyntów, żonkili oraz krokusów. Zasadziliśmy również cebulkę dymkę oraz zasialiśmy rzeżuchę, która za kilka dni wzbogaci nasze kanapki i moc witamin:) W ramach eksperymentu założyliśmy mini hodowlę fasoli. Fasolki wrzuciliśmy do ziemi, masy gipsowej oraz wody. Przez najbliższe tygodnie będziemy obserwować, w którym podłożu fasolki wyrosną najszybciej. Zdaniem naszej pani, wyniki eksperymentu będą bardzo zaskakujące:) Nasz kącik przyrody jest piękną wiosenną ozdobą naszej sali, a my codziennie rano przychodząc do przedszkola z zaciekawieniem biegniemy bo zobaczyć jak nasze rośliny i kwiaty codziennie się zmieniają i pięknie rosną:)