Warsztaty kroszonkarskie

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne nieodłącznym elementem przygotowań do nich są pisanki. Dlatego nasze przedszkolaki dowiedziały się ostatnio jak pomalować wielkanocne jajka od najlepszej specjalistki w tej branży.
Przedszkole odwiedziła  pani Magdalena Kramarczyk, która podzieliła się z nami wskazówkami na temat wzorów kroszonkarskich i technik szkrobania jajek. Na początku mogliśmy dokładnie zobaczyć jak wyglądają prawdziwe kroszonkarskie arcydzieła. Następnie zaprezentowała jajka zdobione metodą quillingu. Jest to bardzo ciekawa technika pracy z papierem. Polega ona na zwijaniu wąskich pasków papieru, ich odpowiednim formowaniu i łączeniu. Do zwijania wykorzystujemy nawijaki i specjalne igły. Tak zwinięte koło możemy następnie formować by uzyskać wymagany zewnętrzny kształt. Łącząc poszczególne zwinięte elementy, możemy uzyskać płaską bądź przestrzenną pracę. W czasie warsztatów każde  dziecko miało możliwość ozdobienia jajka powyższą metodą.
Pani Magdzie bardzo dziękujemy za cenną wiedzę, jaką nam przekazała w czasie  warsztatów kroszonkarskich.

M. Nawrocka