Walentynki w grupie starszej

Dzień zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to przede wszystkich święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi. Walentynki cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci. Starszaki z wielką radością już kilka dni wcześniej wykonywały walentynkowe kartki, ponieważ każdy człowiek lubi czuć się kochanym i docenianym. Dzieci również mają swoje pierwsze, przedszkolne miłości, warto zatem sprawić, by najmłodsi też poczuli walentynkowy klimat.

11 lutego walentynkowe zabawy w grupie starszaków rozpoczęliśmy od naszej ulubionej zabawy tanecznej do piosenki „Serduszko przyjaźni”. Następnie starszaki łączyły złamane serca, tak by powstał walentynkowy napis. Dzieci dobierały również w pary zakochane postaci z bajek oraz wykorzystując metodę kodowania na dywanie ułożyły piękne czerwone serce. Tego dnia dużo rozmawialiśmy o uczuciach i emocjach. Starszaki określały, gdzie „mieszkają” uczucia i poznały wiele ciekawostek nt. serca, dlatego też nie lada atrakcją była możliwość posłuchania bicia własnego serca przy pomocy prawdziwego stetoskopu. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnej poczty walentynkowej. Każdy przedszkolak otrzymał walentynkową laurkę 🙂 oraz słodką niespodziankę ukrytą w balonie.  Na zakończenie odbyła się sesja z walentynkową fotoramką. Dodatkowo Tymek zaskoczył swoje koleżanki obdarowując je słodki lizakiem w kształcie serduszka. Walentynki w grupie starszej były niewątpliwie dniem pełnym wrażeń, pozytywnych emocji, miłości i wzajemnej życzliwości.

Michaela Sigmund-Lasak