Walentynki w grupie starszej

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

 

Walentynki dla starszaków były prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się serduszkami opaskami, tańczyły z balonami w kształcie serca. W walentynki nie tylko dzieci się bawiły ale również utrwalały umiejętność dodawania i odejmowania rozwiązują działania znajdujące się na sercach. Ćwiczyły również orientację na kartce papieru gdzie ich zadaniem było umieszczanie serca w określonym miejscu np. w prawym górnym roku, w lewym dolnym rogu, na środku itp. Grały również w walentynkowe bingo i ćwiczyły umiejętność liczenia przeliczając tyle guzików, ile udało im się za pomocą jednej dłoni wyciągnąć ze słoika. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia, każdy otrzymał dyplom za udział w walentynkowych zabawach i otwarta została poczta walentynkowa, w której dla każdego dziecka znajdowała się walentynka. Ponadto w tym dniu nie zabrakło również słodkości: pysznej bombonierki oraz miśków w kształcie serca. Dzień Walentynowy w grupie starszaków  z pewnością można zaliczyć do udanego, ponieważ był to dzień samych miłych wrażeń.

Anna Nowak