W Krainie Bajek i Baśni – uczymy się zdalnie gr starsza

Ostatni tydzień maja starszaki rozpoczęły jeszcze tematyką związaną z Dniem Matki i rodziną. Podczas zajęć w ramach edukacji zdalnej dzieci rozwijały swoje kompetencje czytelnicze oraz grafomotoryczne rozwiązując różnorodne zadania i ćwiczenia tematycznie związane z Dniem Matki. Nie zabrakło również piosenek dla mamy i pięknych laurek. Na kolejne 3 dni przedszkolaki z gr starszej przeniosły się do krainy bajek i baśni. W środę w bajkowym świecie czerwonego kapturka starszaki utrwaliły zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z nieznajomymi, a także rozwijały swoje umiejętności matematyczne z zakresu porównywania liczebności zbiorów. W czwartek podczas zajęć towarzyszyli nam bohaterowie baśni o Trzech Świnkach. Dzięki tej pouczającej opowieści dzieci poznały wartość pilnej i wytrwałej pracy w drodze do osiągnięcia sukcesu. Lektura bajki była punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat pracy, zabawy oraz pomagania innym w potrzebie. Starszaki zabawiły się tego dnia w konstruktorów wznosząc 3 domki dla Trzech Świnek. Nasi milusińscy jak zawsze wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Ostatniego dnia w piątek podsumowaliśmy nasze wiadomości nt. bajek i postaci bajkowych. Dzieci rozwijały także swoją wyobraźnię i kreatywność wymyślając własne opowiadania i projektując ilustracje do ulubionych bajek.

Bardzo serdecznie dziękuję zarówno dzieciom jak i rodzicom za zaangażowanie we wszelkie działania oraz aktywność w minionym tygodniu. Zapraszam do fotogalerii z działań starszaków.

Michaela Sigmund-Lasak