Urządzenia elektryczne

W 3 tygodniu listopada grupa młodsza rozmawiała o urządzeniach elektrycznych. Temat ten był doskonałą okazją do poszukiwania w przedszkolu wszystkich sprzętów elektrycznych. Dzieci odwiedziły m.in: kuchnię, pralnię, pokój intendentki oraz biuro pani dyrektor. Przedszkolaki oczywiście z łatwością odnajdywały i nazywały wszystkie sprzęty. W czwartek dzieci wykorzystując specjalny ekspres oraz z pomocą swojej pani wykonały pyszne kakao. Wystarczyło jednie napełnić specjalni zbiornik w urządzeniu wodą oraz włożyć kapsułkę i już po chwili dzieci mogły zobaczyć jak przyrządzany jest gorący napój, który oczywiście był przepyszny. Przedszkolaki przypomniały sobie także, że z urządzeń elektrycznych korzysta się tylko pod nadzorem osoby dorosłej, a także dowiedziały jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą nierozsądne korzystanie ze sprzętu elektrycznego.