Tydzień uprzejmości

W ramach projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” w dniach 11 – 15 października  zorganizowano akcję „Tydzień uprzejmości”. Przedsięwzięcie  to miało na celu  przede wszystkim propagowanie zasad dobrego wychowania na co dzień oraz promowanie kultury osobistej w kontaktach międzyludzkich.

Poniedziałek upłynął pod hasłem: „Młodsi pomagają starszym”. W tym dniu dzieci dowiedziały się, że mogą pomóc innym, starszym samotnym osobom. Zwieńczeniem  zajęć było wykonanie plakatu.

Wtorek :„Uprzejmość wraca do nas”.  Jestem miły dla kolegów – w tym dniu dzieci chętnie dzieliły się zabawkami oraz pamiętały o zasadach panujących w grupie.

Środa: „Moja rodzina” – rozmowa o najbliższych oraz szacunku jaki należy im okazywać. Dzieci miały za zadnie wykonanie kuponów przyjemności dla swoich rodziców. Podopieczni ochoczo zabrali się do pracy. Pomysłów było mnóstwo.

Czwartek: „Proszę, przepraszam, dziękuje – to nic nie kosztuje, a skutkuje” W tym dniu zwracaliśmy szczególna uwagę na używanie magicznych słów, które sprawiają, że dni są weselsze.

W piątek świętowaliśmy „Dzień Edukacji Narodowej”. Była to wspaniała okazja aby porozmawiać z dziećmi na temat szacunku do personelu przedszkola.  Podsumowaliśmy również krótko nasz tydzień. Dzieci odpowiadały co dobrego zrobiły dla innych. Szybko doszły do wniosku, że uprzejmym warto być zawsze.

Marta Nawrocka