Tydzień Pluszowego Misia

Ostatni tydzień listopada był istnie misiowy. Dzieci z grupy starszej codziennie, miały okazję poznać innego misia i tak poniedziałek był dniem MISIA POLARNEGO. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na biało i dowiedziały się między innymi tego, gdzie żyją misie polarne, co jedzą, jak wyglądają, poznały ich zwyczaje oraz na podstawie doświadczenia z wodą i olejem dowiedziały się, że dzięki grubej warstwy tłuszczu misiom nie jest zimno w lodowatej wodzie bo chroni go przed zimnem. Drugi dzień był dniem MISIA BRUNATNEGO, gdzie również poznały zwyczaje tego misia. Dowiedziały się, że jego przysmakiem są ryby, dlatego też starszaki zabawiły się w łowienie ryb, na których znajdowały się poznane litery oraz kleiły plasterki z literami ćwicząc i zapamiętując wygląd poszczególnych samogłosek i spółgłosek. Trzeci dzień był dniem MISIA KUBUSIA PUCHATKA, gdzie wspólnie z grupą młodszą świętowały uroczystość dnia pluszowego misia. Oglądały prezentację na temat historii powstania pluszowego misia, odgadywały nazwy misi z bajek, brały udział w konkurencjach zręcznościowych oraz miały okazję poznać prawdziwego Kubusia Puchatka. Czwartek był dniem szarym czyli dniem Koali, który co prawda nie jest misiem, ale swoim wyglądem bardzo go przypomina. Dowiedziały się o zwyczajach koali, i pokonywały tor zręcznościowy polegający na chodzeniu po śladach misia od 1 do 10 oraz po specjalnych kółkach sensorycznych oraz pokonywały tunel. Na koniec wykonały za pomocą rolki po papierze piękne koale. Piątek był dniem MISIA PANDY czyli dniem czarno-białym i oprócz tego, iż dzieci dowiedziały się o specyfice życia misia pandy malowały farbkami jego podobiznę oraz chodziły śladami pandy ćwicząc kierunki lewa-prawa. To był tydzień pełen wrażeń i kolorów.

Anna Nowak