Tydzień ekologiczny

Ekologia to szeroki dział wiedzy, który w ciekawy i aktywizujący sposób możemy prezentować dzieciom. Jej celem jest przybliżenie świata przyrody, kształtowanie opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, a także zrozumienie miejsca i roli człowieka w przyrodzie. W naszym przedszkolu realizowaliśmy projekt edukacyjny „Kubusiowi  Przyjaciele Natury”. Dzieci nauczyły się podstawowych zasad życia w zgodzie z naturą. Poznały na czym polegają zmiany klimatu i jak im zapobiegać. Dowiedziały się jak w domu możemy przysłużyć się planecie: oszczędzając wodę, prąd i segregując śmieci. Kształtowały umiejętność dostrzegania niepowtarzalnego uroku roślin i zwierząt, uczyły się je doceniać i szanować. Utrwaliły wiadomości dotyczące właściwego odżywiania oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Marta Nawrocka