TOC

W marcu, grupa starszaków rozpoczęła pracę z pakietem Kuferek Tajemnic. Na podstawie pięciu opowiadań dzieci uczą się posługiwania narzędziami TOC. Analizując historie i problemy bohaterów, uczestniczą w sytuacjach bliskich ich osobistemu doświadczeniu. Dzięki temu mogą bez lęku przyjrzeć się własnym problemom, mogą znaleźć odpowiedź jak sobie samym pomóc.Praca z narzędzi TOC uczy dzieci planowania i kierowania własną uwagą, poprawia komunikacje, poznanie, samoregulację – wewnętrzną dyscyplinę i motywację. Dzieci stają się twórcze i bardziej samodzielne. Posługując się GAŁĄZKĄ LOGICZNĄ, dziecko uczy się kreatywnie analizować treść opowiadań. Posługując się CHMURKĄ, dziecko uczy się rozwiązywania konfliktów w sposób satysfakcjonujący dwie strony konfliktu. Posługując się DRZEWKIEM AMBITNEGO CELU, dziecko dostrzega jak ważne jest wyznaczenie celu.