Tłusty Czwartek w grupie młodszej

„Góra pączków, za tą górą

tłuste placki z konfiturą,

za plackami misa chrustu,

bo to dzisiaj są zapusty”

Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – Tłusty czwartek. Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno –ruchowe, taneczne oraz zabawy plastyczne. Dzieci obejrzały film nt. produkcji pączków, ale dzień ten był również doskonałą okazją do tego przy przypomnieć najmłodszych o zdrowym i racjonalnym żywieniu oraz umiarze w jedzeniu słodyczy (oczywiście poza Tłustym Czwartkiem:) Maluszki chętnie brały również udział w konkurencji zręcznościowej polegającej na próbie ugryzienia pączka zawieszonego na wstążeczce.  Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków z cukrem pudrem i powidłami oraz serowych oponek.

Michaela Sigmund-Lasak