Tak bawiliśmy się w ramach zajęć popołudniowych

Moi drodzy

Mija kolejny tydzień naszej zdalnej współpracy. Jak działa „przedszkole” w Waszych domach.??Myślę, że całkiem dobrze zmierzyliśmy się z nową rzeczywistością. Świadczą o tym liczne zdjęcia jakie od Was otrzymujemy. Dziękujemy za miłe słowa. Cieszy nas, że możemy oglądać uśmiechnięte buzie dzieci, pełne zaangażowania w wykonywaniu różnych zadań i ćwiczeń. Kluczem do sukcesu jest prowadzenie zajęć podobnych do tych, do których dziecko jest przyzwyczajone na co dzień. Nie możemy zakłócać rutyny dziecka, którą do tej pory znał. Musimy pamiętać, aby czas spędzony w domu nie jest czasem przed telewizorem, czy tabletem z puszczoną bajką. Dzieci dalej powinny sprzątać swoje zabawki, codziennie same się ubierać, a także rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania tak, jak to robiły w przedszkolu. Jesteśmy bardzo wdzięczni , że jako rodzice w ten sposób do tego podchodzicie.  Widziałam na zdjęciach pięknie wysprzątane półki, kąciki zabaw. Ogromne zaangażowanie dzieci w pracach plastyczno- konstrukcyjnych, eksperymenty, zabawy ruchowe, śpiew. Dzięki Waszej współpracy dzieci  bardzo szybko zaadaptowały się do nowych warunków. Nawet jeśli nie zobaczą na ekranie swojej pani z przedszkola, to w bezpiecznym, domowym otoczeniu chętnie biorą udział we wszystkich zaproponowanych przez nas działaniach. Możemy sobie pogratulować, że żyjemy w czasach internetu i telefonów komórkowych, bo dzięki nim kontakt ze światem jest bardzo ułatwiony.

DZIĘKUJEMY. JESTEŚCIE WSPANIALI.

W wielkim tygodniu dzieci mogą wykonać zadania, o których wspominałam w ostatnim mailu.  Przesłane karty pracy, przygotowanie gniazdka dla zajączka, przesłanie nam pisanek w ramach  konkursu wielkanocnego, wspólnie przygotujcie świąteczne przysmaki.

Mamy świadomość, że Święta będą w tym roku  inne. Nie będzie rodzinnych spotkań, być może nie spotkamy  się nawet z rodzicami, mieszkającymi nieopodal . Nie  zaniesiecie koszyczka do poświęcenia, nie będzie śmigusa – dyngusa. Ale pamiętajmy, że wszystkie te ograniczenia nie muszą oznaczać, że ten ważny czas będzie zmarnowany. Spróbujmy przeżyć Święta jak najbardziej rodzinnie, odświętnie i radośnie – w końcu symbolem tych świąt jest powrót do życia i odradzanie się na nowo . Dzisiaj, mimo epidemii, możemy spotykać się z rodziną przynajmniej wirtualnie Niech tegoroczna Wielkanoc będzie dla nas zapowiedzią nowego, lepszego czasu bez wirusa. Życzymy spokoju, otwartego serca, wytrwałości, w zdrowiu i ufności wyglądajmy lepszego jutra.

Szybkiego powrotu do normalności.

Wesołych Świąt!!!!