Święto Pieczonego Ziemniaka

W czwartek 28 września obchodziliśmy w naszej placówce Święto Pieczonego Ziemniaka – czyli nasze przedszkolne oficjalne pożegnanie lata. Tego dnia od rana z niecierpliwością wypatrywaliśmy nadejścia Pani Jesieni. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy to odwiedziła nas nie tylko Jesień ale również Pani Lato, a w dodatku strasznie się pokłóciły! Lato nie chciało ustąpić panowania, natomiast Jesień już się niecierpliwiła na swoją kolej. Jednak jak to podczas naszych przedszkolnych kłótni szczęśliwie bywa dobry Leśny Skrzat zaradził zwadom, wszak każda pora roku jest ważna i Pani Lato z pokorą, acz radością udała się na zasłużony wypoczynek, natomiast Pani Jesień w pełni mogła już królować! To też jej panowanie uczciliśmy wspólnym  śpiewem i tańcami! Tego dnia nie mogło zabraknąć pysznych pieczonych ziemniaczków, które ochoczo pałaszowaliśmy z dobrym sosem. Posileni i pełni energii braliśmy następnie udział w konkurencjach sportowych z udziałem Leśnego Skrzata i Pani Jesieni. Był to dzień pełen wrażeń i emocji. Zapraszamy na fotorelację 🙂