Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały nasze przedszkolaki biorąc udział w wykopkach zorganizowanych przez rodziców naszej koleżanki Mai ze starszaków przyswajając sobie dzięki temu wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka. Poza tym przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak, rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowały slalom z ziemniakiem na talerzu. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta było wykonanie przez grupę starszaków ziemniaczanych jeżyków, a przez grupę maluszków ziemniaczanych myszek.