święto drzewa

10 października obchodzone jest święto drzewa. Jako, że nie obce nam dbanie o środowisko przyrodnicze, a nasze przedszkolaki doskonale znają wartość i przydatność drzew w życiu człowieka, co roku sadzimy w naszym przedszkolnym ogrodzie nowe drzewko. Również w tym roku tej „małej tradycji” musiała stać się zadość. Pomimo chłodnej pogody wszyscy ochoczo udaliśmy się do ogrodu, gdzie przy pomocy pana Tadka zasadziliśmy sadzonkę dębu. święto drzewa jest również doskonałą okazją do zabaw przyrodniczo-badawczych. Przedszkolaki poznały zatem budowę drzew, przyjrzały się z bliska korze, konarom i gałęziom, a także zaprzyjaźniły się w drzewami. Przytulanie się do drzew ma bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie! zapraszamy na fotorelacje z tego dnia.