Święto chleba – grupa starsza

„Od ziarenka do bochenka” pod tym hasłem upłynął dzieciom z grupy starszej 20 październik związany z obchodami Święta Chleba. Dzieci ubrane w białe czapki kucharskie, niczym prawdziwi piekarze miały okazję poznać historię i proces powstawania chleba. Dowiedziały się także jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Zapoznały się z różnymi rodzajami pieczywa, składnikami potrzebnymi do jego wypieku oraz sortowały pieczywo wg rodzaju oraz wielkości. W tym dniu przy pomocy pani Asi zobaczyły jak w łatwy sposób upiec świeże i pyszne bułeczki. Dowiedziały się jakie składniki są do tego potrzebne i opowiadały o swym ulubiony rodzaju pieczywa. Na koniec dnia dzieci zostały poczęstowane kawałkami świeżych bułeczek. Były przepyszne!!!

Anna Nowak