Światowy Dzień Książki – grupa młodsza

23 kwietnia w grupie młodszej obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Dzieci poznały proces jak powstaje książka od momentu pojawienia się pomysłu, poprzez spisanie go, zilustrowanie, obróbkę cyfrową, aż gotowa trafi do naszych rąk.  Rozmawialiśmy również o tym, że każda książka ma swój tytuł, autora czy wydawnictwo. Przedszkolaki tego dnia przyniosły do placówki swoją ulubioną książkę, dzięki czemu dzieci mogły zobaczyć jak różne tematycznie są książki, ponieważ nie tylko były to bajki ale również książki o zwierzętach, rolnictwie czy transporcie. Jako pracę plastyczną dzieci wykonały piękną zakładkę do książki. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał medal przyjaciela książki. Od dziś już każdy przedszkolak wie jak o książki dba się.

Beata Michalska