Spacer na Meandry Odry

17 września w czwartek starszaki i maluchy wybrały się na spacer nad Meandry Odry w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Podczas spaceru odnaleźliśmy pozostawiony specjalnie dla naszych milusińskich kosz z niespodziankami od Pani Jesieni oraz tajemniczy list, w którym Pani Jesień pozostawiła dla przedszkolaków instrukcje. Podążając pozostawionymi wskazówkami poszukiwaliśmy nowej pory roku wszystkimi zmysłami: słuchem (nasłuchując szumu i szelestu opadających liści), wzrokiem (obserwując kolory jesiennych drzew) oraz dotykiem (poszukując i zbierając jesienne skarby). Jak się okazało również odchodząca Pani Lato pozostawiła słodką niespodziankę dla przedszkolaków i każdy otrzymał lizaczka na osłodę jesiennej szarugi. W ramach drugie śniadania mieliśmy okazję zajadać się pysznym ciastem ze śliwkami, które pałaszowaliśmy, aż nam się uszy trzęsły. Nie taka ta jesień straszna i zła jak ją malują. Zapraszamy na fotorelację 🙂