Przegląd Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim

Święta z kolędą – Weihnachten mit Weihnachtsliedern, pod takim tytułem odbył się 14 grudnia 2016 r. w Centrum Kultury w Tworkowie Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim. Wszystkich gości, licznych uczestników oraz ich opiekunów powitała dyrektor GZOKSiT  Daria Wieczorek, natomiast cały przegląd poprowadziła Sabina Ciuraszkiewicz. Występy dzieci oceniały jury:  Zuzanna Ortmans – muzykolog oraz Jan Goldman –   muzyk, opiekun chóru parafialnego. Jurorzy zgodnie chwalili bardzo dobre przygotowanie, a niejednokrotnie wyjątkowe zdolności młodych śpiewaków. Docenili także dobór repertuaru, który zawierał wiele ciekawych i mało znanych utworów świątecznych, zarówno polskich jak i niemieckich. Nasze przedszkole reprezentowali: Emilia Kupka, Lena Łasiewicka, Oliwia Wolnik, Maryna Fila oraz Patryk Helczyk.