Przedwiośnie – starszaki przygotowują się na powitanie wiosny

W minionym tygodniu tematem kompleksowym w grupie starszej było Wiosenne przebudzenie. Podczas tygodniowych zajęć starszaki poznały pierwsze oznaki wiosny oraz uczestniczyły w wielu różnorodnych zabawach czytelniczych i matematycznych. Dzieci poznały cechy charakterystyczne bociana, jego naturalne środowisko życia oraz przysmaki, wykonały również piękne prace plastyczne bocianie gniazda, które zdobią teraz przedszkolny korytarz. Starszaki aktywnie brały również udział w zabawie kształtującej orientację w terenie na dywanie TupuTan  „Bocian goni żabę” oraz zabawach matematycznych. Podczas spacerów nie tylko nasłuchiwaliśmy świergotu pierwszych ptaków zwiastujących wiosnę, ale również poszukiwaliśmy pierwszowiosennych kwiatów. W jednym z ogródków znaleźliśmy piękne przebiśniegi! Zwieńczeniem tygodniowych zajęć było przygotowanie kukły Marzanny, którą jak tradycja każde spalimy 21 marca przeganiając zimę i witając wiosnę!