Przedszkole „Dyniobrane” – kącik przyrody w grupie starszaków

Z okazji Święta Dyni w sali starszaków został zorganizowany nowy kącik przyrody. Zebraliśmy w nim wiele różnorodnych gatunków dyń. Starszaki miały okazję poznać odmiany jadalne i ozdobne. Dzieci opisywały również kształty różnorodnych dyń oraz porównywały ich ciężar. Nasza dynia olbrzymia miała aż 5 kg! Starszaki poznały również właściwości odżywcze dyni oraz dowiedziały się jakie smaczne i zdrowe potrawy można przyrządzić wykorzystując królową jesienny stołów -dynię. W piątek z okazji Dnia Dyni dzieci miały okazję spróbować pysznej zupy krem z dyni przyrządzonej specjalnie na tę okazję, przez panie kucharki. Była przepyszna 🙂

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, którzy wzbogacili nasz kącik przyrody w wspaniałe dyniowe okazy. Dziękujemy również mamie Maćka z grupy starszaków za wykonanie przepięknej dyni z włóczki, która zdobi nasz kącik 🙂

Michaela Sigmund-Lasak