Przedszkole Andrzejki

30 listopada w grupie maluszków i starszaków zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Dzień ten  był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło tradycyjnego rzucania grosika, aby wróżby się spełniły,  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia, jaki zawód dzieci będą wykonywać, gdy dorosną, co ich  spotka w dalszym życiu oraz oczywiście lania wosku! Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.