Poznajemy zawody – uczymy się zdalnie gr starsza

W minionym tygodniu starszaki w ramach naszej edukacji zdalnej poznawały zawody. W poniedziałek snuliśmy plany kim chcielibyśmy zostać w przyszłości. Nasze wspaniałe przedszkolaki mają cudowne marzenia odnośnie zawodów: niektórzy chcieliby zostać strażakami, inny elektrykami, a jeszcze inni (tu szczególnie dziewczynki) fryzjerkami. Nasze zawodowe marzenia przelaliśmy na papier i powstały wspaniałe obrazki. We wtorek dzieci poznały zawód weterynarza. Dowiedziały się na czym polega praca lekarza zwierząt oraz jak opiekować się pupilami. Starszaki wykonały piękne prace zwierząt, a niektórzy pochwalili się jak dbają o swoje zwierzątka domowe. Środa upłynęła nam bardzo aktywnie, gdyż zapoznawaliśmy się z pracą trenera. Dzieci dowiedziały się jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry trener oraz na czym polega jego praca. Nie o było się bez aktywności fizycznej i ćwiczeń.  Skonstruowaliśmy w domu swój własny tor przeszkód. Dzieci wykazały się oczywiście ogromną pomysłowością w tym zakresie. Na koniec każdy przedszkolak zaprojektował swoją koszulkę trenera. W czwartek dowiedzieliśmy się na czym polega zawód konstruktora. Dzieci dowiedziały się także jakie roboty towarzyszą nam w życiu codziennym oraz poszukiwały robotów w swoim najbliższym otoczeniu. Tego dnia rozwijaliśmy także umiejętności niezbędne do nauki czytania poprzez zabawy z  robotowymi sylabkami. Przedszkolaki spisały się podczas tych ćwiczeń na medal! Ostatniego dnia w piątek rozmawialiśmy o zawodzie projektanta. Dzieci poznały specyfikę tego zawodu oraz umiejętności i sprawności niezbędne do jego wykonywania, a następnie same zamieniły się w projektantów tworząc swoje różnorodne stylizacje. Zwieńczeniem tego dnia były zabawy z kolorami. Podczas zabawy badawczej dzieci mieszały barwy podstawowe, tak by uzyskać barwy pochodne oraz wykonały kolorową kokardę z ręcznika kuchennego. Bardzo dziękuję zarówno Rodzicom jak i Przedszkolakom za zaangażowanie w ciągu całego tygodnia oraz za wszystkie wspaniałe nadesłane zdjęcia. Zapraszam do fotogalerii

Michaela Sigmund-Lasak