Poznajemy zawody – uczmy się zdalnie gr młodsza

W trzecim tygodniu maja w grupie młodszej rozmawialiśmy na temat zawodów. W pierwszym dniu  rozmawialiśmy na temat zwodu sprzedawcy. Dowiedzieliśmy się jakie są sklepy, z jakimi artykułami i próbowaliśmy je nazywać. Ćwiczyliśmy też umiejętność liczenia bo to nieodzowna umiejętność każdego sprzedawcy. Braliśmy również udział w zabawach dydaktycznych utrwalających zmysł dotyku, smaku oraz rozwijających umiejętność dzielenia na sylaby. Bawiliśmy się również „w sklep” i sprzedawaliśmy: coś dużego, coś małego, coś lekkiego i coś ciężkiego. W drugim dniu zaznajomiliśmy się z zawodem fryzjera. Poznaliśmy jego narzędzia pracy oraz dowiedzieliśmy się, że istnieją salony fryzjerskie specjalne dla dzieci wyposażone w zjeżdżalnie, zabawki i wiele innych atrakcji umilających czas. Utrwalaliśmy pojęcie „para” odszukując dwie takie same szczotki, gumki, spinki itp. W tym dniu również sami robiliśmy ciekawe fryzury na naszych rodzicach lub malowaliśmy na kartkach. Trzeci dzień był dniem fotografa. Dowiedzieliśmy jak wyglądały aparaty kiedyś i dziś i czym się różniły. Próbowaliśmy sami zrobić ciekawe zdjęcie i wykonywaliśmy aparaty fotograficzne za pomocą kartonu, kubka plastikowego, zakrętki i kolorowych papierów. W czwartek rozmawialiśmy na temat zawodu dentysty. Na podstawie bajki dowiedzieliśmy na czym polega jego praca i jakie narzędzia do niej używa. Sortowaliśmy również żywność na tę zdrową, którą lubią nasze zęby oraz na tę nie zdrową, od której się psują. Ćwiczyliśmy również umiejętność liczenia do 10 przeliczając ząbki na kartach pracy. W ostatnim dniu mieliśmy sami określić co chcielibyśmy robić w przyszłości jaki zawód najbardziej nam się podoba i dlaczego. Robiliśmy sobie również masażyk na plecach utrwalający nazwy zawodów oraz tego co się z nim wiąże. Dziękuje za ten tydzień wszystkim aktywnym dzieciom i rodzicom, i cieszę się na kolejny przepełniony waszymi ciekawymi zdjęciami.

 

Anna Nowak