Poznajemy zawody i naszą miejscowość

W maju nasi wychowankowie poznawali swoją małą ojczyznę – Zabełków. Dzieci podczas codzienny spacerów poznały nie tylko nazwy ulic w Zabełkowie oraz domy swoich kolegów, ale przede wszystkim ważne i charakterystyczne miejsca na mapie naszej miejscowości jak: OSP, kościół, szkoła, targ. Majowa tematyka była również doskonałą okazją do poznania zawodów wykonywanych przez osoby z najbliższego otoczenia dziecka. Przedszkolaki odwiedziły kwiaciarnię Fantazja prowadzoną przez panią Katarzynę Besz, mamę Gabrysia, gdzie poznały zawód florystki oraz sposoby hodowli i pielęgnacji kwiatów. Kolejnym punktem naszej wycieczki był salon fryzjersko-kosmetyczny pani Ani Płaczek, mamy Janka. Podczas wizyty mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki oraz stylistki paznokci. Odwiedziliśmy także sklep spożywczy i wielobranżowy pani Gertudy Szolc, gdzie zaznajomiliśmy się z zasadami robienia zakupów oraz asortymentem poszczególnych sklepów. Ostatnim punktem naszej wizyty był Gościniec nad Strumykiem prowadzony przez państwa Anitę i Adama Rycka, rodziców Mikołaja. Państwo Rycka przybliżyli nam pracę restauratora oraz kucharza,  a także opowiedzieli o etapach organizacji i przygotowania przyjęć. Wszystkim serdecznie dziękujemy za możliwość wizyty, podzielenie się wiedzą oraz pasją, a także zaszczepienie w naszych najmłodszych pracowitości i zaangażowania w podejmowanie działania.