Poznajemy nasz kraj – Polskę

W 3 tygodniu października z okazji zbliżającego się 100-lecia odzyskania Niepodległości wybraliśmy się w podróż po Polsce. Poznaliśmy największe miasta w Polsce oraz interesujące miejsca, które warto odwiedzić. Poznaliśmy nazwę stolicy Polski oraz nasze symbole narodowe a także pokazywaliśmy na mapie Morze Bałtyckie, obszar gór oraz najdłuższą rzekę Polski- Wisłę. Śpiewaliśmy hymn Polski oraz dowiedzieliśmy się, jaką należy przyjąć postawę podczas odśpiewywania hymnu. Przez cały tydzień mogliśmy oglądać książki o interesujących miejscach w Polsce, o sławnych Polakach oraz mogliśmy oglądać tradycyjne ludowe stroje, które znajdują się w naszym kąciku patriotycznym. Odwiedziliśmy również Izbę Pamięci w Zabełkowie gdzie bardzo dużo dowiedzieliśmy się o naszych przodkach i o ich zwyczajach. Na koniec tygodnia wykonaliśmy z darów jesieni piękny kontur naszego kraju, który zdobi nasz korytarz przedszkolny.