Poznajemy figury geometryczne – grupa młodsza

W ostatnim tygodniu lutego maluszki prężnie rozwijały swoje kompetencje matematyczne z zakresu rozpoznawania figur geometrycznych. W poniedziałek dzieci poznały kwadrat, we wtorek koło, natomiast w środę trójkąt. Podczas zajęć przedszkolaki uczyły się rozpoznawać daną figurę spośród innych, utrwalały jej nazwę oraz wyszukiwały przedmiotów o podanym kształcie w otoczeniu. Czwartek w grupie młodszej był dniem podczas którego wszystkie nowo poznane figury geometryczne dzieci utrwalały podczas uczestnictwa w różnorodnych zabawach pobudzających zmysły, gdyż jak wiadomo najefektywniejsze uczenie się jest poprzez polisensoryczne doznania i aktywne działanie dziecka w zabawie. Maluchy m.in układały ciągi figur wg kształtu i koloru, wypełniały kontury figur materiałami o różnorodnych fakturach, układały podane figury z kolorowych lasek, czy też podczas zabawy z elementami skoku utrwalały znajomość koła, trójkąta i kwadratu. Jednakże z największym entuzjazmem dzieci spotkała się zabawa sensoryczna z wykorzystaniem piasku i wałka do ciasta.  Natomiast podczas zajęć popołudniowych przedszkolaki rozwijały swoje umiejętności konstrukcyjne oraz zmysł przestrzenny tworząc figury z patyczków i plasteliny. Zapraszamy na fotorelację 🙂

Michaela Sigmund-Lasak