Pożegnanie lata

11 października zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pożegnanie Lata – Powitanie Jesieni”. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. W tym dniu ubrani byliśmy w  kolory jesienne: żółty, czerwony, brązowy i pomarańczowy. Każda grupa starszaki i maluchy miała swoją pani Lato, którą wspólnie żegnaliśmy wierszykami oraz piosenkami. Wesołe zabawy przerwała Pani Jesień, która zaczyna swoje panowanie. Weszła przystrojona w kolorowe liście z wielkim koszem pełnym darów i pięknej sukni. Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Tańcowała Jesień”, były wspólne tańce, zagadki. Następnie Pani Jesień zaprosiła wszystkie dzieci do poszczególnych grup, gdzie czekały niespodzianki w postaci pysznych i zdrowych owoców. Kolejnym punktem uroczystości były zabawy sportowe, gdzie każdy mógł sprawdzić swe umiejętności ruchowe. Zwieńczeniem spotkania był wspólny grill. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.