Powitanie Zimy w grupie młodszej

Przyjdź zimo biała, mroźna i wspaniała…”

 

21 grudnia w grupie młodszej powitaliśmy nową porę roku – zimę. Mimo, iż na dworze aura nam nie sprzyjała, gdyż tego dnia przywitał nas deszcz, zamiast upragnionego śniegu, to nasza sala zmieniła się w śnieżnobiałą krainę. Wszyscy ubrani na biało przenieśliśmy się na zajęciach do zimowej krainy. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Jak powstaje śnieg” oraz oglądały fotografie śniegowych płatków w powiększeniu. Dzieci były zachwycone cudownymi kształtami śnieżynek, które przypomniały małe dzieła sztuki. Podczas zabaw inspirowanych zimową aurą maluchy doskonaliły swoje umiejętności matematyczne segregując cyfry i kropki na śnieżynkach od najmniejszej do największej, a następnie odczytując zimowe hasło. Podczas konkurencji grupowej chłopcy zmierzyli się z dziewczynami w układaniu bałwanka z figur geometrycznych. Zabawą rozwijającą motorykę małą oraz stymulującą doznania sensoryczne było kreślenie płatków śniegu na soli. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością tworząc swoje wyjątkowe i niepowtarzalne śnieżynki. Jednakże kulminacyjnym punktem zajęć była zabawa ze sztucznym śniegiem, który wykonaliśmy z mąki ziemniaczanej i oleju. Maluszki były zachwycone białym puchem, z którego lepiły kulki, bałwanki i różnorodne kształty. Mamy nadzieję, iż niebawem będziemy mieli okazję na zabawę z tym prawdziwym, zimowym śniegiem.

Michaela Sigmund-Lasak