Powitanie Jesieni w grupie młodszej

23 września przedszkolaki z grupy młodszej oficjalnie powitały nową porę roku – Jesień. Tego dnia dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach rozwijających kompetencje kluczowe i zmysły. Nasi najmłodsi, m.in za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawały jesienne dary lasu: kasztany, żołędzie, orzechy, korę, mech, liście. Następie podczas zadania drużynowego (które nie tylko rozwijało kompetencje matematyczne, ale także umiejętność pracy w zespole) dzieci przeliczały wyrzucone oczka na kostce, a następnie do koszyczków wrzucały odpowiednią liczbę orzeszków. Także zasadnie polegające na klasyfikacji liści wg. podanej cechy dzieci wykonały perfekcyjnie. Jednakże największą atrakcją zajęć okazała się leśna ścieżka sensoryczna. „Spacerując” po ścieżce dzieci poprzez stopy odkrywały różnorodne faktury kory, szyszek, mchu, orzechów, pobudzały swoje czucie gnostyczne i stymulowały zmysł dotyku. Zwieńczeniem zajęć był masażyk relaksacyjny w parach, z wykorzystaniem orzeszków, który nie tylko przyniósł dzieciom wiele radości, ale także nauczył najmłodszych nawiązywania relacji z innymi, oraz poszanowania przestrzeni osobistej drugiego dziecka. Zapraszamy na fotorelację z tego dnia.

Michaela Sigmund-Lasak