Polska Moją Ojczyzną – grupa młodsza

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „

 

W drugim tygodniu listopada rozmawialiśmy o kraju w którym mieszkamy czyli o Polsce. Dzieci poznawały takie symbole narodowe: godło, flagę i hymn oraz poznały treść wiersza „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Dowiedziały się również jaką postawę należy przyjąć podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci miały również okazję wraz z grupą starszą wybrać się do szkoły i zobaczyć wystawę z okazji zbliżającego się okazji Narodowego Święta Niepodległości. Cały ten tydzień miał na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Anna Nowak