Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca powitaliśmy długo wyczekiwaną Wiosnę. Mimo, iż pogoda rano była „mało wiosenna” (zapowiadało się, że będzie szaro, buro i ponuro), na szczęście po  śniadanku słoneczko wyszło zza chmur, więc czekając na Wiosnę, do naszej sali wpadały ciepłe słoneczne promienie. Wraz z nami nową porę roku witali motyle i pszczółka. Wiosenni pomocnicy przygotowali dla Nas quiz, podczas którego wykazaliśmy się perfekcyjną znajomością wiosennych zwiastunów. Długo zastanawialiśmy się jak wiosna do nasz przybędzie. Pomysłów było wiele: od samochodu, po samolot, tramwaj, autobus, balon i rower, a ona zaskoczyła nas w tym roku totalnie i przyjechała na hulajnodze z wielkim koszem kwiatów! Pełna pozytywnej energii zaraz porwała nas do wiosennych tańców. Kolejnym punktem naszych obchodów  było oczywiście tradycyjne pożegnanie zimy. Naszą Marzannę jak co roku przegoniliśmy paląc ją w naszym przedszkolnym ogródku. Kiedy mroźna zima, już na dobre oddała panowanie swojej siostrze Wiośnie, wybraliśmy się na spacer ulicami Zabełkowa z wiosennym gaikiem, by wszystkim obwieścić nastanie nowej pory roku:)