Pierwszy dzień Jesieni

Z wielkim koszem idzie jesień po lesie.
Co w tym koszu Pani Jesień nam niesie?”

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata.

23 września dzieci z grupy Krasnoludki (4-latki) świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Kto by pomyślał, że przedszkolaków odwiedzi sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów…. Aby bliżej poznać nową porę roku Pani Jesień się przedstawiła, pokazała dary, które ze sobą przyniosła a żeby wszystkie nowe wiadomości dobrze się utrwaliły porozmawiała z dziećmi o cechach charakterystycznych dla Jesieni i co zmienia się w przyrodzie. Dzieci wspólnie wykonały przepiękną jesienną mandalę z darów Jesieni. Każdy przedszkolak czynnie uczestniczył w wspólnych zabawach oraz zajęciach dlatego Pani Jesień z wielką radością wręczała słodkie upominki. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!

Marta Nawrocka